Blogs

Ar ko sākt? - Bridža brošūra

Žurnāls Bridžs Latvijā

BRIDŽS LATVIJĀ ŽURNĀLS

Grāmata Pārbaudi savu bridža spēles prasmi

MŪSU ATBALSTĪTĀJI

Dzimšanas diena

2016. gada ziemā iepazinos ar Siguldas novada Jaunrades centra direktori Ilzi Šulti. Sanāca saruna par jauniešiem, interesēm, pulciņiem un, protams, par bridžu. Ilzei radās doma, ka Jaunrades centrā iederētos bridža pulciņš. Kur jaunieši, tur arī pieaugušajiem vieta atradīsies! Piedzima Bridža klubs “Sigulda”, kurš tikko nosvinēja divu gadu jubileju. Bez tortes, bet ar vienu spēcīgu starptautisku turnīru!

Siguldas Komandu kauss, kas turpmāk varētu kļūt par sezonas noslēguma turnīru, šogad pulcēja astoņas komandas no Latvijas, Igaunijas un Somijas. Pāris komandas pēdējā brīdī atteica savu dalību, tomēr svētku sajūtu tas nemazināja. BK Sigulda sastāvā bez manis un Mārtiņa spēlēja vecmeistars Alfrēds Maļinskis, 2011. gada Druvas Dūža laureāts Kārlis Liepiņš, labākais dejojošais bridžists Jānis Ozols un klubā bridža spēli apguvusī Jolanta Rubine. Sākām labi: ar pārsteidzošo 20:0 sagrāvām 2018. gada valsts čempionus, kas bija atšķaidīti ar Latvijas U 20 izlases dalībniekiem. Turpmāk uzvaras gan neguvām, rezultātā septītā vieta.

Pats rezultāts šoreiz nebija svarīgākais. Protams, gribas gan uzvarēt, gan tikt pie mākslinieces Aijas Liskupas sagatavotajiem kausiem, taču iespēja vienkopus pulcināt daudz draugu un pirts kompleksa džakūzī apspriest otrā mača sadalījumus arī ir nenovērtējami. Starp citu, pirmajā no tiem, kad visi ir nezonā, Tev tiek iedalītas sekojošas kārtis:

♠ A8753, A98752, Q3, -.

Partneris un kreisais pretinieks pasē un man ir jāpieņem pirmais lēmums: atklāt 1, 1♠ vai 2, kas mums parāda abus mažorus no deviņām kārtīm un spēku zem atklājuma. Pasu es neapskatu, kaut gan no taktiskajiem variantiem tā arī ir opcija. Es izvēlos atklāt 1, jo kārtis man ir pārāk spēcīgas priekš 2 atklājuma, bet abi darba masti ir ļoti vāji, tāpēc labāk riskēt ar garāko. Ja partnerim būs ercena fits mēs to ātri noskaidrosim un es būšu noslēpis pīķus, bet ja partnerim būs četri pīķi, tad es ar savām kārtīm viņu lieliski atbalstīšu. Solīšana turpinās ar izsaucošu kontru no Jāņa Ilziņa, Alfreds turpina ar 2 (labs pacēlums uz 2) un Nauris vēlreiz pasē. Ja Tavs partneris brīvprātīgi atbalsta Tavu seškāršu mažoru – liec geimu! Šo nerakstīto bridža likumu esmu apskatījis kādā no iepriekšējiem žurnāla Bridžs Latvijā rakstiem un sīkāk šeit neatkārtošos. Mans solījums 4 izprovocē vēl vienu kontru no Jāņa, kas paliek par gala kontraktu. Jānis uzbrūk ar K un atveras sekojošs galds. Kā spēlēt?

Kārtis mums sapas tikai daļēji. Četri trumpji ir milzīga vērtība, bet krusta punkti ir pilnīgi nevērtīgi. Vēl jo vairāk – šīs vērtības liecina, ka pretiniekiem geima nav. Bet viss vēl nav zaudēts – pie labvēlīga sadalījuma es atdošu tikai divus kāravus un vienu pīķi! Jānis turpina ar pīķa kungu, ko es palaižu garām un man par nelielu pārsteigumu turpina ar pīķa dāmu. Uz pīķiem Nauris ir uzlicis divnieku un sešinieku, kas visdrīzāk parāda pāra skaitu šajā mastā. Es paņemu pīķa dūzi un izeju ar ♠5. Jānis liek mazu un es izmetu nevajadzīgo kāravu. Tagad kontraktu vairs nevar iegāzt, jo viss sadalījums izskatījās šādi:

Jāņa kļūda trešajā stiķī burtiski sapurina pretinieku un atlikušos sadalījumus viņi spēlē labi. Jūtams, ka pretinieks ir pārņēmis iniciatīvu un mums sāk trūkt sadalījumu. Visbeidzot mača pēdējā sadalījumā parādās neliels potenciāls:

♠ 9, A108, KQ62, K10865.

Nauris atklājas ar 1, es pasēju un Jānis sola 1♠. Aļiks pasē, Nauris turpina ar 1NT un Jānis sola nenaturālus 2 - lūgums Naurim nosolīt 2, lai varētu precizēt savas kārtis. Nauris lūgumu izpilda, uz ko Jānis sola 2, parādot 5♠, 4 un invitējošu spēku. Nauris invitu pieņem un sola 4♠! Tagad starmešos esmu es: pretinieks ir uzstiepis geimu, trumpji ir sadalījušies viņam par sliktu un mani punkti varētu būt aiz galda punktiem. Seko kontra ar pārliecību, ka pretiniekam būs grūti vinnēt kontraktu! Lūk arī pilns sadalījums:

Alfreds uzbrūk ar A un turpina ar krusta kalpu. Šajā brīdī sākas ilga virves vilkšana te uz vienu pusi, te uz otru: Jānis neizmanto leģitīmu iespēju vinnēt kontraktu – ja viņš uzliks dāmu un palaidīs garām krusta kungu, tad uz atklātām kārtīm paņems 10 stiķus. Jānis no galda uzliek mazu, paņem krustu ar dūzi un turpina ar mazu ercenu pret kungu. Šajā brīdī es neizmantoju vienkāršu iespēju tempā iegāzt kontraktu – varu paņemt krusta kungu un iedot nosist krustu Aļikam. Alkatības vadīts turpinu ar kārava kungu un vēl pēc vairākām minūtēm, kad dūmi ir nokūpējuši, tomēr iegāžam kontraktu bez viena…

Turnīrs aizvadīts, dzimšanas diena nosvinēta. Somijas izlase, kas bija vieni no galvenajiem favorītiem uz uzvaru šajās sacensībās, tikai par nepilniem diviem VP apsteidza Baltic Express, trešajā vietā atstājot Igaunijas izlases bāzes komandu Druva. Pilnus rezultātus var apskatīt turnīra mājas lapā (http://bridgeresults.org/o/sigulda18t/sigulda18tct.asp), bet daudzās pozitīvās emocijas uz papīra uzlikt nevar. Daudz laimes dzimšanas dienā un uz tikšanos nākamajā!

Jaunākie raksti

Pierakstīties jaunumiem

 

 

 

Bridža klubs Sigulda

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

© 2018 BK Sigulda. Siguldas Bridža Klubs