Blogs

Ar ko sākt? - Bridža brošūra

Žurnāls Bridžs Latvijā

BRIDŽS LATVIJĀ ŽURNĀLS

Grāmata Pārbaudi savu bridža spēles prasmi

MŪSU ATBALSTĪTĀJI

Deja vu

Deja vu ir francūžu termins, kas apraksta sajūtas vai situācijas, ko kāds ir izjutis vai izdzīvojis pirms tam. Bridžā deja vu sadalījumi sastopas reti – tomēr iespēja, ka sadalījums iepriekš ir spēlēts, ir 1 pret 635,013,559,600…. Helgemo sadalījumi it kā jau iet pa apli, man dažas reizes ir licies, ka šīs kārtis es jau esmu redzējis. Kaut kas līdzīgs šādām deja vu sajūtām atgadījās trešdienas draudzības mačā pret Jāni Ilziņu un Adrianu Imšu:

♠ 432, QJ965, 863, 54.

Jānis atklājas ar 1, Ļena kontrē un Adrians sola 1♠. Es pasēju, Ilziņš turpina ar 2, ko Ļena vēlreiz kontrē un Adrians sola 2. Šajā brīdī atmiņā ataust astoņus gadus vecs sadalījums: ja es nosolīšu 2, tad visdrīzāk spēlēšu 4 vai 6 un visdrīzāk stiķu būs par maz. Tomēr nociesties man ir grūti, es solu 2, Jānis pasē un Ļena nosola “tikai” 4. Pats sadalījums nav interesants, jo pēc krusta dūža uzbrukuma un kāravu turpinājuma paņēmu deviņus stiķus. Lūk, arī viņš:

Pats interesantākais notika pirms astoņiem gadiem Filadelfijā. Pasaules čempionātā Jauktajiem pāriem piedalījās 432 pāri, tai skaitā Maija Romanovska un es. Trīs kvalifikācijas sesijas un trīs fināla sesijas noskaidroja spēcīgāko jaukto pāri. Pirms Filadelfijas mēs bijām ieguldījuši milzīgu darbu: gan sistēmā, gan testos, gan piedaloties daudz un stipros turnīros. Pats vērtīgākais, manuprāt, bija lieliskie Rubina partneru aizsardzības testi, jo pāru turnīros katrs stiķis ir svarīgs un it sevišķi tas ir jūtams aizsardzībā. Lai nu kā, pēc otrās fināla sesijas mēs bijām piektajā vietā, un cēlmetāla smaržu varēja sajust aiz stūra. Dažas tūres pirms beigām mēs tikāmies pret Krievijas emigrantiem Ladiženskijiem. Viss sliktais sākās ar to, ka pirmo paņēmām 20. sadalījumu, kurā pretinieks, sajaucot sistēmu, uzlika 7, ko lielākā daļa zālē nespēlē, un pie labvēlīga sadalījuma kontrakts tika realizēts. Un tad sekoja liktenīgais 19. sadalījums, kad man tika iedalītas līdzīgas kārtis trešdien izsniegtajām:

♠ 653, KJ987, J64, J9.

Pretinieks atklājas ar 1 (10-15 no 4 nevienmērīgā sadalījumā), es pasēju un otrs pretinieks sola 1♠. Maija kontrē, RHO turpina ar 2, kas parāda vismaz deviņas kārtis minoros un noliedz trīs pīķus. Es turpinu ar 2 uz ko LHO fito krustus. Es neatceros, vai viņš solīja četrus vai piecus krustus, bet mirkli vēlāk man jau jāspēlē 6 ar kārava 8 uzbrukumu. Kā spēlēt?

Laika ir palicis maz, spriedze pieaug. Kā spēlēt pīķus?!? Man ir 28 figūru punkti uz līnijas, un pretinieks ir solījis līdz pat ceturtajam vai piektajam līmenim. Pa labi ir viens vai divi pīķi, jo, ja būtu renonss, tad viņa varētu iedod kontru. Ir vairāki veidi kā atspēlēt šo mastu bez zudējiem (man pīķos vajag 4 stiķus, jo viens kāravs ir jāatdod un otru vajag izmest uz pīķi):

  1. a) griezt Q109 pie Ziemeļa – tā es varu paņemt visus četrus stiķus, ja uzreiz nospēlēšu mazu pret 8;
  2. b) noraut vienu lielu pīķi un tad, kad izkrīt 9 vai 10 vai Q, griezt pārējos pīķus pie Ziemeļa;
  3. c) noraut vienu lielu pīķi un tad, kad izkrīt 9 vai 10 no raut vēl vienu lielu pīķi, spēlējot uz otro pīķa dāmu pie Dienvida. Viņš taču atklāja solīšanu pirmajā rokā, vai ne?

Vēl mazliet pārdomu – abi pretinieki sola bez punktiem, tātad viņiem jābūt ļoti asiem sadalījumiem. Izskatās, ka krusti ir sadalījušies 5-5 un pēc pirmā gājiena liekas, ka Ziemelim ir divi kāravi. Es palaižu garām pirmo kāravu un pretinieks turpina krustu. Pārbaudu ercenus (Ziemelim tas ir viens) un ir pienācis laiks spēlēt pīķus. Es izlemju spēlēt, ka tie ir sadalījušies 5-1, kas nozīmē, ka ar vienādu varbūtību Dienvidam var būt dāma, desmit vai deviņi, vai kāds no atlikušajiem mazajiem pīķīšiem. Norauju dūzi, un tad man pazūd gaisma, tā it kā būtu Zemes stunda…

Mēs palikām piektajā vietā Pasaules čempionātā. Kas zina, kā būtu turnīrs beidzies, ja nebūtu šīs kārtas vai manas neveiksmīgās izspēles šlemikā. Dažas tūres vēlāk veicu dažādas akcijas, ko bez šīs tūres nebūtu veicis. Akcijas atnesa rezultātu, piekto vietu noturējām, bet pie medaļas diemžēl netikām. Kas zina, varbūt vēl pēc gadiem astoņiem būs līdzīgs deja vu

Lūk, šādu “publicitātes” foto atradu arhīvā. Nevienu bildi Filadelfijā neuztaisījām: Edīte Klīdzēja paņēma foto no Norvēģijas, izbalināja Maijas žaketi un manu džemperi un ievietoja Benžamina Franklina avēnijā Filadelfijā!

Jaunākie raksti

Pierakstīties jaunumiem

 

 

 

Bridža klubs Sigulda

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

© 2018 BK Sigulda. Siguldas Bridža Klubs