Blogs

Ar ko sākt? - Bridža brošūra

Žurnāls Bridžs Latvijā

BRIDŽS LATVIJĀ ŽURNĀLS

Grāmata Pārbaudi savu bridža spēles prasmi

MŪSU ATBALSTĪTĀJI

Parnu karikas

Igaunijas IMPu pāru čempionāts, kas jau daudzus gadus notiek Pērnavā, parasti pulcē labākos kaimiņu bridžistus, kā arī diezgan lielu Latvijas desantu. Arī šogad bez vadošajiem igauņu spēlētājiem piedalījās pieci pāri no Latvijas. Piedalījās labi: otrajā vietā palika Uldis Bethers ar Juri Balašovu, savukārt, uzvarēja Jeļena Alfejeva un es!

Uzvarēt vienmēr ir patīkami. Vēl jo vairāk, ja tas ir izdarīts ar cīņu un gribasspēku. Jeļena abas dienas cīnījās ar klepu, iesnām un temperatūru – pats zinu, ka šādos apstākļos spēlēt ir grūti un ir papildus jāpiespiežas. Ļenai tas sanāca lieliski!

Pēc pirmās spēļu dienas bijām sestajā vietā. Svētdienas rīts sākās ar debiju pret Mārtiņu Lorencu un Jāni Neimani. Nezinu, vai par iemeslu bija mencu aknu salāti, ko Jānis sestdienas vakarā notiesāja, vai vēlēšanu rezultātu pārdzīvojumi, bet mums ar zāles palīdzību sanāca lielisks rezultāts: vispirms mēs iegāzām pretinieku uzliktu geimu, ko lielākā daļa izlaiž; pāris sadalījumus vēlāk vinnējām geimu, kurā lielākā daļa krīt. Vēl daži sīkumi atlikušajos četros sadalījumos (čempionātu spēlē septiņpadsmit tūres pa sešiem sadalījumiem tūrē) un +21 IMPi, kas pārvēršot VP mums dod 17,35 VP un trešo vietu kopvērtējumā. Pēc nākamās uzvarētās tūres mēs tiekamies pret vakardienas līderiem Maksimu Karpovu un Vilmāru Vahe. Rīts viņiem nav izdevies: divās tūrēs viņi ir ieguvuši mazāk VP kā mēs pirmajā un var just, ka iekšēji katrs ar sava partnera spēli nav apmierināts. Otrajā sadalījumā neprecīzs vists ļauj Jeļenai paņemt virsstiķi, trešajā sadalījumā tiek izlaists kontrakts, ceturtajā sadalījumā 4 vietā ar astoņiem stiķiem tiek spēlēts 1♠ un detonators starp abiem spēlētājiem jau ir ieslēgts. Vēl mazliet un kaut kas sprāgs! Tik tiešām, mēs sagaidām sprādzienu čempionāta 78. sadalījumā, kad trešajā rokā paceļu sekojošas kārtis: ♠ A104, K764, AQ6, AK5. Ļena pasē un Vilmārs atklājas ar 2 - bloks vienā no mažoriem. Mans sākotnējais solījums ir vienkāršs – solu kontru ar mērķi parādīt stipras, vienmērīgas kārtis. Maksims sola 2 (partner, pasē ar erceniem vai soli 2♠), Ļena kontru un Vilmārs labo uz 2♠. Ko tagad? Kārtis man joprojām ir labas, geimu spēlēsim, bet varbūt varam kaut ko vairāk? Ļena, lai arī sākumā ir pasējusi, kontrē 2, parādot, ka viņai ir šis masts. Īstais brīdis izdarīt spēcīgu starpsolījumu ar 3♠, uz kuriem Maksims sola 4♠ un Jeļena 5! Oho, tas ir kaut kas! Sadalījums kļūst daudz interesantāks: pretinieku solījumi un Ļenas 5 parāda, ka viņai nav vairāk kā viens pīķis un noteikti ir pieci labi erceni. Seši viņai drīzāk nebūs, jo pirmajā rokā neatklājās ar bloku. Viņas sadalījums visticamāk ir 1-5-4/3 vai varbūt pat pieckāršu minors blakus. Bez labiem erceniem viņai vēl vajadzētu būt kādai minoru bildei, kas nozīmē, ka potenciāli varam atstrādāt viņas otru mastu. Protams, šlemiks nebūs 100%, bet es drīzāk vērtēju to kā labu, tāpēc solu 6. Un šajā brīdī atskan sprādziens, ko pat sajutuši jūrnieki Pērnavas līcī – Maksims sola 6♠!!!

Lūk, šādi izskatījās pilns sadalījums:

Maksima nesavaldīšanās mums ir vēl labāka: kontrējam pretinieku, uzbrūku ar mazu pīķi un mirkli vēlāk no gruvešiem Vilmārs spējis sakasīt sešus stiķus: 1400 punkti dienvidniekiem un 14 IMPi sadalījumā. Pēc šī uzvarētā mača iekārtojamies pie pirmā galda, iesildām vietu, kuru līdz pat sacensību beigām nevienam vairs neatdodam – finālā 219 VP un stabila uzvara Igaunijas IMPu pāru čempionātā!

Jaunākie raksti

Pierakstīties jaunumiem

 

 

 

Bridža klubs Sigulda

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

© 2018 BK Sigulda. Siguldas Bridža Klubs