Blogs

Ar ko sākt? - Bridža brošūra

Žurnāls Bridžs Latvijā

BRIDŽS LATVIJĀ ŽURNĀLS

Grāmata Pārbaudi savu bridža spēles prasmi

MŪSU ATBALSTĪTĀJI

RKK

18. septembrī sākās jaunā Rīgas Komandu Kausa sezona. Turnīrs jau otro gadu notiek viesnīcā Monika, jau otro gadu ir pieteikušās desmit komandas, kuras sākumā katra ar katru nospēlēs vienu 24 sadalījumu maču, pēc tam labākās sešas nospēlēs vēl vienu apli, pēc kura labākās četras noskaidros Rīgas čempionu. Pagājušā gada finālā komanda Neimanis sīvā cīņā apspēlēja DSS. Komandas DSS kodolu veido BK Sigulda bridžisti: Kārlis, Mārtiņš un Andris. Pirms gada Maija Romanovska un Jānis Ilziņš visbiežāk veidoja otru pāri, šogad Jāņa vietā ir Jeļena Alfejeva.

Pats turnīrs aizsākās 2012. gada pavasarī, kad četras komandas vienojās pacīnīties par pašu sarūpētu balvu fondu 400 latu apmērā. Komandas nospēlēja vienu apli, pēc kura divas labākās izspēlēja finālu un sadalīja turnīra prēmiju. Precīzu fināla rezultātu vairs neatceros, atceros tikai to, ka finālu vinnējām😊. Bet tabula pēc kvalifikācijas izskatījās šādi:

Pietiks ar vēsturi. Otrdienas vakarā spēlējām jaunus sadalījumus un mūsu pirmais pretinieks bija komanda Ogre. Pirmo segmentu lieliski nospēlēja Andris: 9. sadalījumā taktiski nosolīja 2♠ un vēlāk 4♠: pretinieks kontra un mums 11 stiķi. Savukārt, 12. sadalījumā vinnēja 6, kurus pie otra galda pretinieks nevinnēja. Milzīgo 50 IMPu pārsvaru Ogres komanda samazināja uz pusi: ar basketbola cienīgu rezultātu 84:60 sākām jauno RKK sezonu. Starp 24 sadalījumiem bija daudz asu, gulaša cienīgu sadalījumu. Citiem tas nepatīk, taču man šķiet, ka daudz interesantāk ir spēlēt, ja ģenerators piedāvā ko piparotāku, nevis plakanus 1NT-3NT ar desmit stiķiem. Interesantākais bija 21. sadalījums, kad otrajā rokā pēc pretinieka pasa pacēlu sekojošas kārtis:

♠ K52, A752, AJ863, 4.

Atklājos ar 1 un Mārtiņš sola 1♠. Mums ir vienošanās, ka partneri šajā pozīcijā, neskatoties uz to, ka viņam var būt tikai četras kārtis pīķos, var fitot ar tripletu. Ja Mārtiņu interesēs mans sadalījums, tad pēc 1-1♠-2♠ viņš to noskaidros ar 2NT solījumu. Tāpēc turpinu ar 2♠ un Mārtiņš sola 5! Kas tas? Lēciens geimā manā mastā pie safitota cita masta? Mums ir noruna, ka nedabīgs lēciens virs mūsu geima prasa par dūžiem, neskaitot dūzi šajā mastā. Bet vai tas var būt arī manā atklājuma mastā?!? Šaubas, iespējams, ir lielākais bridžista ienaidnieks. Šaubu gadījumā rekomendācija ir turpināt solīšanu: ja partneris grib zināt, cik man ir dūžu bez dūža kāravos – lai notiek – man tie ir divi – solu 5NT un uz Mārtiņa 7♠ priecīgi nopūšos. Izspēle problēmas nesagādāja, jo pilns sadalījums izskatījās šādi:

Lūk, šāds interesants mačs mums patrāpījās pirmajā kārtā, visus rezultātus, tabulu, kā arī butler rezultātus var atrast turnīra mājas lapā: http://bridgeresults.org/o/rig18tcup/rig18tcupr.htm

Jaunākie raksti

Pierakstīties jaunumiem

 

 

 

Bridža klubs Sigulda

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

© 2018 BK Sigulda. Siguldas Bridža Klubs